Otec mého syna Jakuba odcestuje na moře. Rozhodl se, že bude námořníkem a vypadá to, že to skutečně udělá. Chtěla bych se zeptat, jak to bude s výživným, když bude na moři a třeba nebude moci alimenty posílat? Jana

ODPOVĚĎ:
V takových případech je možné požadovat po otci dohodou nebo pokud nedojde k dohodě, tak soudně jednorázovou částku pro určité obodbí (např. 1 rok).