Prosím nevím si už rady jak vymoci výživné na 2 studující děti, 21 a 17. Otec již dluží kolem 70 tis., bydliště má na úřadě, účty prázdné, pracuje jako OSVČ a většinou na černo, bydlí v pronajatém bytě, nyní se oženil a má dítě. Dluhy má již u různých společností a je nedostižitelný. Podala jsem již v únoru trestní oznámení, nic se neděje. Mohu podat návrh na exekuci, když vím kde bydlí, platila bych exekuci, nemám finanční prostředky. Jak dál mohu postupovat, na advokáta také nemám finance. Děkuji, Šárka

ODPOVĚĎ:
Bohužel, pokud dlužník nemá příjem, nemovitý, ani movitý majetek, není šance od něj momentálně peněžní prostředky získat exekučně. Jediná šance je znova podat trestní oznámení pro neplacení výživného. Od ledna 2010 je v platnosti nový trestní zákoník, který jasně říká, kdy už jde o trestný čin, a jak jsou povinny policejní orgány postupovat.