Jsme rozvedeni. Po rozvodu byly děti svěřeny matce. Ta se však o ně špatně starala (bití a týrání dětí atd.), takže jí byly na základě předběžného opatření děti odebrány a svěřeny do péče otce. Otec si podal návrh na změnu výchovy do své péče. Soudy se však protahují a matka mi za 4 měsíce, co mám děti v péči nezaplatila ani korunu. Určit alimenty by měl zřejmě soud o děti, ale ten se může táhnout ještě roky. Dotaz: mohu si podat návrh na přiznání alimentů pro děti, když o ně pečuji zatím jen na základě předběžného opatření? Karel

ODPOVĚĎ:
Můžete podat návrh na předběžné opatření, ve kterém bude navrhnuto výživné pro děti, které máte v péči, a to do doby než dojde k úpravě poměrů.