Bývalý manžel má insolvenci a z jeho invalidního důchodu mi zastavili v listopadu 2012 alimenty na 15letou dceru a nikdo mi nechce poradit jak je dostat zpět. Myslela jsem, že alimenty jsou nezadržilelné, ale není tomu tak. Soudem má určeno posílat 2.000 Kč za každý měsíc. Děkuji, Ilona

ODPOVĚĎ:
Alimenty jsou přednostní pohledávkou. Kontaktujte insolvenčního správce bývalého manžela a sdělte mu tuto skutečnost. Žádejte obnovení placení výživného a doplacení alimentů od listopadu roku 2012.