Počet stránek ve webu: 38.420

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Manželova dcera (16 let) bude mít za půl roku sama miminko. Bude pobírat rodičovský příspěvek. Je otec dítěte povinný platit do dovršení 18 let? Děkuji za odpověď. Ivana


ODPOVĚĎ:
Zákon o rodině stanoví, že oba rodiče přispívají na výživu svých dětí podle svých schopností, možností a majetkových poměrů. Pokud tedy otec dítěte ještě studuje, bydlí u rodičů a nemá žádný majetek, není z čeho platit výživné. Dle § 88 odst. 2 zákona o rodině pokud potomci nemohou své vyživovací povinnosti dostát, přechází tato povinnost na předky. Příbuzní vzdálenější mají vyživovací povinnost, jen nemohou-li tuto povinnost plnit příbuzní bližší. Ve Vašem případě to znamená, že můžete výživné požadovat i po rodičích nezletilého otce. A to i soudní cestou formou žaloby pokud se nedohodnete.