V září 2012 jsme měli soud o navýšení alimentů, kde jsem uspěla a soud alimenty navýšil. 25.000 Kč i s dluhem na alimentech co mi dlužil. Polovinu měl uhradit co nejdříve a druhou polovinu do půl roku. Zjistila jsem, že od září 2012 je v insolvenci, v osobním bankrotu, kde ještě nebylo rozhodnuto.

Co mám dělat přihlásit se jako věřitel, počkat až uplyne půl roku a podat trestní oznámení, nebo jak mám dál postupovat Děkuji, Alena

ODPOVĚĎ:
Alimenty (výživné) jsou v insolvenčním řízení považovány za "přednostní" pohledávku, která není třeba přihlašovat klasicky přihláškou pohledávky. Je ale třeba uvědomit o tom insolvenčního správce kdykoli v průběhu insolvenčního řízení a doložit svůj nárok příslušnými listinami.