Počet stránek ve webu: 49187

    1 1 1 1 1
    Hodnocení 3.33 (3 hlasů)
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Podala jsem návrh na zvýšení výživného a brzy bude stání u soudu, ale zaráží mě, že si nemám přinést smlouvy nebo jiné doklady, abych prokázala své vyčíslené náklady, které jsem přiložila k návrhu. Pro jistotu si je vezmu s sebou, ale chtěla bych se zeptat, jak tomu mám rozumět, nebo stačí náklady vyčíslit a pokud by se soudu něco nezdálo, bude je chtít předložit? Děkuji za odpověď. Magdaléna

    Odpověď:

    Jestliže jste všechny potřebné dokumenty ke svým nákladům (a příjmům) přiložila k návrhu na zvýšení výživného, pak opravdu není nutné, abyste je měla s sebou při ústní jednání. Můžete si je ale samozřejmě s sebou vzít pro větší pocit jistoty - abyste do nich v případě potřeby mohla nahlédnout. Pokud bude soud chtít tyto (či další) dokumenty vidět, pak si je od Vás výslovně vyžádá.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování