Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Chceme se s přítelem po dvouleté známosti sestěhovat do jednoho bytu, problém je ovšem v tom, že přítel je oficiálně ženatý. S manželkou se stýká kvůli dětem, ale nežijí spolu. S rozvodem nesouhlasí manželka, kvůli finanční stránce (přítel platí dům, kde bydlí s dětmi. Podmínky rozvodu teprve domlouvají soukromě.

Chci se zeptat, jestli nemůže manželka použít jeho nový vztah, jako záminku k žalobě o rozvod, že rozvratitelem je on? Bojíme se, že nám pak zamezí či dosti ztíží kontakt s dětmi. Sama má několik milenců, ale přijde nám dosti nevkusné jí je jakkoliv dokazovat. Jde nějak ošetřit, aby náš nový vztah nemohl poškodit přítele při rozvodu? Tereza

ODPOVĚĎ:
Doporučuji Vám sestěhovat se s přítelem až po rozvodu, protože by to při rozvodovém řízení mohlo činit problémy, jak ve vypořádání společného majetku, tak v péči o děti. Není třeba řešit, to, že manželka bude znepřístupňovat styk z dětmi - porozvodová situace bude složitá tak jako tak, tedy ať už bude rozvod na návrh manželky (za „nevěru“ svého manžela) nebo na návrh manžela, protože bude chtít žít s Vámi. Zásadní rozdíl v rozhodnutí soudu pravděpodobně nebude.
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.