Počet stránek ve webu: 43.284

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na základě předběžného opatření mám již přes rok svěřeného vnuka (4 roky) do péče. Podala jsem k soudu žádost o svěření do péče, protože rodiče nemají o vnuka zájem. Soud nemůže doručit předvolání otci, protože není známa jeho skutečná adresa, kde se zdržuje a já obdržela od soudu oznámení, že výslech otce se odkládá na neurčito právě z důvodu nedoručení předvolání.

Pokud se otce nepodaří předvolat, tak soud ohledně svěření do mé péče neproběhne? Děkuji, Marie

ODPOVĚĎ:
Problematiku doručování soudních písemností upravuje zákon č. 99/1963, občanský soudní řád, ve znění pozdějších předpisů. Podle § 29, odst. 3, občanského soudního řádu může předseda senátu účastníkovi, jehož pobyt není znám a nedaří se mu doručovat písemnosti na žádnou známou adresu, ustanovit opatrovníka. Tento opatrovník účastníka v řízení zastupuje, jemu se také doručují písemnosti se stejnými účinky, jako by byly doručovány přímo žalovanému. Ohledně dalšího postupu doporčuji obrátit se na advokáta - vhodného advokáta v místě Vašeho bydliště můžete vyhledat prostřednictvím vyhledavače České advokátní komory zde:
http://www.advokatikomora.cz

Soudní jednání by proběhnout mělo, neboť se zde jedná o zájem nezletilého dítěte, což soudy akceptují.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.