Chtěl bych se zeptat na cestovní náhrady, v tomto případě na náhradu zvýšených životních nákladů (NZŽN), rok jsem pracoval pro Českou armádu na misi v zahraničí jako tlumočník - překladatel, dostával jsem hrubý plat cca 30.000,-Kč, ze kterého jsem odváděl daň, sociální pojištění a zdravotní pojištění.

Dostával jsem též finanční příspěvěk na cestovní výdaje, který jsem nestačil celý utratit. Nyní jsme s manželkou před rozvodem, a manželka nárokuje na polovinu finanční částky na cestovní výdaje. Má z právního hlediska na to nárok? Děkuji, Svatopluk

ODPOVĚĎ:
Jelikož cestovní výdaje nepatří do skupiny majetku vyloučeného ze společného jmění manželů, pak má Vaše manželka právo na vypořádání i z tohoto majetku.