Letos jsem ukončila studium, rodiče mě vyhodili z bytu a chtějí abych si odhlásila trvalé bydliště, že ke mě nemají žádné vyživovací povinnosti. Ale já jsem vedená na ÚP a nemám nárok na žádnou podporu. S rodiči dobře nevycházím, proto přespávám kde se dá. Dnes jsem byla na Městském úřadě a řekli mi, že mě od rodičů odhlásit nemůžou a podporu také nedostanu. Jedině pokud si nahlásím trvalé bydliště u kamarádů, po 2-3 bych měla nárok na hlasit se na Městský úřad. Chtěla jsem se zeptat zda je tedy možné mít narok na finančí pomoc? Děkuji, Majka

ODPOVĚĎ:
Je mi líto, ale nárok na podporu v nezaměstnanosti bohužel nemáte na jinou finanční pomoc jako čerstvá absolventka školy také nedosahujete.
Odmítnutí odhlášení z bytu rodičů je protiprávní, protože je Vaší volbou, kde budete mít evidovaný trvalé bydliště.
Ve Vaší situaci je primární najít si práci, finančně se postavit na vlastní nohy a potom řešit přepsání bydliště – je to pouze evidenční údaj.