Manžel si před necelými dvěma lety našel milenku byl s ni pouhé 4 měsíce. Pote co ji opustil mu oznámila že je v jiném stavu. Nyní má před soudem o uznání otcovství. Chtěla bych se tedy zeptat jestli je vám známo jak toto probíhá, kdy se dělají testy v jakém věku a kolik stojí soudní testy otcovství. Děkuji, Dana.

ODPOVĚĎ:
Zpravidla se nejprve soud nařídí krevní testy, které jsou levnější a mohou vyloučit manžela jako otce dítěte. Pokud testy podle krevních skupin určí manžela jako možného otce, přistoupí se k testům DNA. Ty se pohybují okolo 5000,-Kč. Tyto testy mohou být provedeny kdykoliv po narození dítěte.