Krajský soud v Praze rozhodl 15.6.2011 že mohu změnit příjmení syna. Otec byl ve výkonu vazby v ČR, rozsudek byl zaslán tam, ale dotyčný byl již propuštěn. Okresní soud Beroun tedy požádal věznici o adresu pobytu, kterou otec díťěte uvedl. Adresa je v zahraničí.

Okresní soud mi sdělil, že rozsudek bude poslán tam. Pokud bude nepřevzatý, požádá o doručení ministerstvo zahraničí. Ptám se, kdy mohu očekávat nabytí právní moci. Pokud rozsudek poslany OS nebude dorucen, bude ministerstvo doručovat na stejnou adresu? pokud ani toto nebude doručeno, mohu očekávat nabyti pravi moci? Dekuji, Ivana

ODPOVĚĎ:
V případě, že by nedošlo k doručení rozsudku ani ministerstvem zahraničí, pak soud rozsudek vyvěsí na úřední desce a po deseti dnech od vyvěšení  nabývá rozsudek právní moci.