S manželem máme rozdílné trvalé bydliště, v březnu čekáme narození potomka. Z určitých důvodů nechceme rozdílné trvalé bydliště měnit, co to znamená pro dítě kromě toho, že automaticky bude psáno na adresu k matce? Pokud by matka měla stejné přechodné bydliště jako otec, napíše se dítě automaticky na adresu otce? Předem velmi děkuji za odpověď. Laura

ODPOVĚĎ:
Na dítě nebude mít skutečnost, že nemáte stejné bydliště žádný vliv. Vzhledem k tomu, že jste manželé, tak můžete bydliště dítěti vybrat.