Počet stránek ve webu: 43.284

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj zesnulý expartner, se kterým jsem nežila cca 4 roky až do jeho smrti (květen 2016), si platil penzijní pojištění + měl měsíční příspěvek od zaměstnavatele. Jako obmyšlená osoba byl napsaný náš syn (8 let). Celý proces kolem, trvá už cca 5-6 měsíců, nevím do teď ani částku pozůstalosti. Jelikož jsem v insolvenci, tak probíhá řízení o určení opatrovníka.

Chtěla bych se tedy zeptat, jak se opatrovník vybírá a zda ho můžu odmítnout? A hlavně by mne zajímalo jak to později probíhá, jestli teda peníze můžu vybírat od opatrovníka nebo jestli určený opatrovník bude držet peníze na účtu než doplatím insolvenci. Děkuji. Nina

ODPOVĚĎ:
Opatrovníka pro správu jmění vybírá soud. Pokud byste s osobou opatrovníka nesouhlasila, musíte vyčkat na soudní rozhodnutí a proti němu podat odvolání. Pokud byl jako obmyšlený ve smlouvě určen nezletilý syn, tak nemůžete tyto peníze vybrat, finance budou poukázány na účet, který bude spravovat opatrovník a synovi budou vyplaceny v okamžiku jeho zletilosti. Pokud byste peníze chtěla vybrat dříve, musela byste prostřednictvím soudního jednání o souhlas k nakládání s finančními prostředky požádat soud, neboť se nejedná o Vaše peníze, ale peníze syna.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.