Počet stránek ve webu: 43.068

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Má matka žije v obecním bytě, s ní já, mé 2 děti a můj přítel. Nájemcem bytu je má matka. Doposud bylo vše bezproblémové, ale po opakovaných hádkách matky s mým přítelem matka chce, aby se vystěhoval. Toto projevila i tím, že mu poslala doporučený dopis. Nevíme jak se bránit. Pomohlo by, kdybych si přítele vzala? Měli bychom nadále všichni právo užívat byt? Martina


ODOVĚĎ:
Vaše matka je jediným oficiálním nájemcem bytu a ona rozhoduje, kdo v bytě bude nebo ne. Pokud by její výzvu Váš přítel neuposlechl, mohla by věc řešit soudní cestou. Soud by téměř s jistotou rozhodl o vystěhování Vašeho přítele z bytu. Další skutečností je, že by měl Váš přítel povinnost uhradit náklady soudního řízení.

Kdybyste s přítelem uzavřeli sňatek, tak ze zákona mají manželé bydlet společně, tudíž by příteli vzniklo právo bydlet s vámi. Toto však nic nemění na skutečnosti, že matka může požadovat, abyste odešla také Vy. Zároveň takové řešení asi nepřispěje ke zlepšení vztahů mezi matkou a Vaším přítelem. Můžete se s matkou pokusit dohodnout na kompromisu přijatelném pro všechny zúčastněné nebo si musí přítel (nebo vy všichni) najít vlastní bydlení.
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.