Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Má matka žije v obecním bytě, s ní já, mé 2 děti a můj přítel. Nájemcem bytu je má matka. Doposud bylo vše bezproblémové, ale po opakovaných hádkách matky s mým přítelem matka chce, aby se vystěhoval. Toto projevila i tím, že mu poslala doporučený dopis. Nevíme jak se bránit. Pomohlo by, kdybych si přítele vzala? Měli bychom nadále všichni právo užívat byt? Martina


ODOVĚĎ:
Vaše matka je jediným oficiálním nájemcem bytu a ona rozhoduje, kdo v bytě bude nebo ne. Pokud by její výzvu Váš přítel neuposlechl, mohla by věc řešit soudní cestou. Soud by téměř s jistotou rozhodl o vystěhování Vašeho přítele z bytu. Další skutečností je, že by měl Váš přítel povinnost uhradit náklady soudního řízení.

Kdybyste s přítelem uzavřeli sňatek, tak ze zákona mají manželé bydlet společně, tudíž by příteli vzniklo právo bydlet s vámi. Toto však nic nemění na skutečnosti, že matka může požadovat, abyste odešla také Vy. Zároveň takové řešení asi nepřispěje ke zlepšení vztahů mezi matkou a Vaším přítelem. Můžete se s matkou pokusit dohodnout na kompromisu přijatelném pro všechny zúčastněné nebo si musí přítel (nebo vy všichni) najít vlastní bydlení.