Chceme nezletilé dceři koupit byt a potřebujeme ustanovit oparovníka pro postpoupení práva na poskytnutí úvěru z jejího stavebního spoření. Je na tento úkon formulář? Můžeme navrhnout rodinného příslušníka? Co dále se k žádosti na soud dokládá? Na oblastním soudu jsou tyto informace nedostupné. Děkuji, Vlaďka

ODPOVĚĎ:
Na tento úkon není žádný formulář, můžete svou žádost napsat vlastními slovy. Na Vaší žádosti by neměly chybět údaje o Vás a o dceři včetně data narození a bydliště. Poté co žádáte a také popis situace ve které se nacházíte. Můžete navrhnout rodinného příslušníka, avšak s největší pravděpodobností bude opatrovníkem v této věci orgán sociálně právní ochrany dětí. Ten sídlí na obecních úřadech a měli byste u něj získat další informace. Pokud nedodáte všechny potřebné materiály napoprvé, soud Vám dá lhůtu na jejich doplnění.