1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
Odešla jsem od přítele a máme spolu dítě. Chtěla bych, aby se syn jmenoval po mně. Musí s tím otec dítěte souhlasit? Eva

ODPOVĚĎ:
Pokud je otec dítěte zapsaný v jeho rodném listě, pak je důležité, jestli se změnou příjmení souhlasí nebo ne. Pokud ne, pak soud rozhodne o změně příjmení většinou jen tehdy, pokud jde o příjmení, které je směšné, hanlivé nebo tehdy, když se otec v minulosti k matce a dítěti špatně choval (týrání, násilí) nebo nejevil zájem vůbec.