Počet stránek ve webu: 42.858

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Koupila jsem družstevní byt (anuita se splácí) bude v budoucnu v osobním vlastnictví. Mám dvě děti z prvého manželství a další dceru s přítelem, se kterým spolu žijeme a chceme se vzít. On má z jednoho vztahu ještě nezl. syna, který k nám jezdí na víkendy. Když se s přítelem vezmeme, kdo všechno bude dědit družstevní byt a jakým dílem, vlastně to už třeba bude byt v osobním vlastnictví. Nepřeji si, aby dědil jednou jeho syn, vlastně můj majetek. Má na to nárok či nikoliv? Děkuji. Zdeňka


ODPOVĚĎ:
Veškerý majetek, který máte před vznikem manželství, je Váš, a budou ho dědit pouze Vaše děti a manžel, pokud nesepíšete závěť. A to v případě, že byt bude převeden do osobního vlastnictví před vznikem manželství.

Pokud jde o byt družstevní, tak v okamžiku vzniku manželství se z Vašeho nájmu stane společný nájem manželů. Po případném rozvodu se při vypořádání opět přepíše na původního nájemce - tedy Vás. Pokud by se přepisoval byt do osobního vlastnictví po vzniku manželství, oznamte bytovému družstvu, že byt nepatří do SJM, protože jste ho vlastnila již před vznikem manželství, a byt by měl být zapsán jen na Vaše jméno.
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.