Může být zaměstnanec přeřazen na pozici, na kterou fyzicky nestačí? Například, aby šel pracovat na montážní linku,na kterou pořádně nedosáhne, tedy stojí osm hodin na špičkách?  Mirek

ODPOVĚĎ:
Zákoník práce jasně říká, že při převedení zaměstnance na jinou práci je zaměstnavatel povinen přihlížet k tomu, aby tato práce byla pro něho vhodná vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a schopnostem.

Lze tedy říci, že takové přeřazení je v rozporu se zákonem. Zaměstnanec by se měl proti takovému jednání ohradit.