Od srpna roku 2008 do února tohoto roku jsem působila jako prokurista v malé společnosti, kde mi přestali vyplácet mzdu od dubna roku 2009. Požádala jsem je o výmaz mé osoby v obchodním rejstříku na funkci prokuristy. Tomu se tak stalo, ale začal nekonečný boj.
Několikrát jsem je urgovala o zápočtový a evidenční list a doplacení mezd a ani se neobtěžovali mi odpověď. Byla jsem na OSSZ, kde jsem zjistila, že ještě nemají evidenční listy, ale přihlášená na sociálce i na zdravotce jsem byla. Dokonce na zdravotce mě doteď ještě neodhlásili.
Pracovní smlouvu nemám, mám jenom doklady o udělení prokury. Také mi vystavili potvrzení o zdanitelných příjmech na částku, kterou jsem nikdy na svém účtě neviděla. Mám všechny výpisy z bankovního účtu, abych měla důkaz. Nechtějí mi vydat zápočtový list, evidenční list za rok 2009 a 2010 doposud neodevzdalli.
Nastupuji do nového zaměstnání, kde po mě chtějí zápočtový list. Naštěstí jsem byla na OSSZ, abych získala alespoň doklad o tom, že za mě platili sociální. Jinak bych nemohla být ani zaměstnaná. Radana

ODPOVĚĎ:
Vaši situaci vyřeší Státní úřad inspekce práce. Jeho internetová adresa je: www.suip.cz. Na těchto stránkách naleznete konkrétní pracoviště pro konkrétní kraj. Současně informujte úřad práce, který vydá rozhodnutí, a může rovněž zaměstnavatele pokutovat. Máte samozřejmě právo obrátit se na soud, ale ten může trvat dlouhou dobu, takže doporučuji právě tyto instituce.