Zaměstnanec dostal v červnu 2009 výpověď pro nadbytečnost. Následně mu byla nabídnuta dohoda o zrušení výpovědi. V červenci 2009 a srpnu 2009 čerpal řádnou dovolenou. K 1.9.2009 byl vyzván aby nastoupil do zaměstnání a to také učinil, pracuje doposud. Je se zaměstnavatelem v soudním sporu (doposud probíhá) pro neplatnost výpovědi. Může zaměstnanec dostat nyní (v červnu 2010) výpověď pro nadbytečnost? Organizační změna je doložena. Děkuji, Simona

ODPOVĚĎ:
V současné době pracovní poměr trvá, neboť došlo ke zrušení výpovědi. Proto je možné dát zaměstnanci výpověď z organizačních důvodů bez ohledu na probíhající soudní řízení. Toto soudní řízení řeší výpověď z minulého roku a v podstatě se v něm jedná o náhradu mzdy za červenec a srpen 2009. To ale výpovědi, pokud jsou k ní zákonné důvody, nic nebrání.