Dobrý den, slyšel jsem, že existuje jakási ochranná lhůta proti podání výpovědi ze strany zaměstnavatele, v určité době před dosažením důchodového věku. Nějak se mi to ale nezdá, neboť nikde nemohu najít žádnou odpověď. Mám ještě 3 roky do důchodu a samozřejmě mám také obavy, abych případně výpověď nedostal. Prosím o Váš názor. Předem děkuji. Teodor

ODPOVĚĎ:
Existuje zákaz výpovědi v ochranné době (§ 53 a 54 zákoníku práce).
Bohužel však pro Vás ochranná doba se na věk před důchodem nevztahuje.