1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem absolvent po střední škole a zatím nemám odpracovaný rok. Nastoupil jsem do práce 15.2.2020. Následně jsem byl od 19.2.2020 v pracovní neschopnosti. Dne 13.3.2020 mi doručil zaměstnavatel zrušení pracovního poměru. Pracovní neschopnost byla ukončena až 3.5.2020. Mám nárok na nemocenskou?

Zaměstnavatel podle ČSSZ neudělal hlášení o pracovní neschopnosti, tudíž jsem od ČSSZ nic nedostal. Peníze od zaměstnavatele jsem obdržel. Děkuji. Tomáš.

ODPOVĚĎ:
V případě že pracovní neschopnost trvá déle než 14 dní, je zaměstnavatel povinen předat potřebné dokumenty příslušné OSSZ. Nárok na nemocenské vzniká okamžikem vzniku nemocenského pojištění, tedy okamžikem vzniku pracovního poměru, není vázáno na odpracovanou dobu. Doporučuji obrátit se na místně příslušnou OSSZ a situaci řešit s nimi. Váš lékař by měl být schopen dodat Vám kopii neschopenky, která potvrdí délku pracovní neschopnosti.