Dělám v práci opravy telefonů a vždy před opuštění práce nám dělají kontrolu věcí rengenem a lidi prohladávají detektorem kovů. Neměla by se tato část prohlídky počítat do pracovní doby nebo do přesčasu strávených v práci navíc? Píchací hodiny už u šaten a prohlídka je až při východě. František

ODPOVĚĎ:
Zákon obdobnou situaci neřeší, z logiky věci není možné tyto prohlídky počítat do pracovní doby ani přesčasu.
Ale pokud trváte na tom, že by měly být součástí pracovní doby nebo přesčasu, budete muset podat žalobu na soud na určení toho, zda jsou nebo nejsou součástí uvedených dob.