Mám částečný invalidní důchod a mám smlouvu na částečný úvazek na 30 hodin týdně. Zaměstnavatel mne nutí pracovat tak, že některý týden mám 12hodinové, ale většinou mám více - i 60hodinové směny. Měsíčně mám běžně 144 i více hodin odpracovaných. Pracuji na 12-ti hodinové směny denní a noční. Přesčasy zaplacené nemám. Děkuji, Viktorie

ODPOVĚĎ:
Přesčasy Vám zaměstnavatel nařídit nemůže. Můžete je odpracovat pouze pokud s tím souhlasíte. Pokud však již přesčasy odpracujete, máte nárok na jejich proplacení. V případě, že zaměstnavatel stále nebude plnit podmínky zákoníku práce, můžete se obrátit na inspekci práce, nebo na soud.