1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
Pracuji jako prodavačka, zaměstnavatel mi zakazuje v pracovní době mít soukromé hovory po telefonu. Chce mi dát pokutu. Může mi zakázat telefonování a má nárok mi dát pokutu? Ivana

ODPOVĚĎ:
Záleží na tom, jestli chcete telefonovat o přestávce, nebo chcete telefonovat v pracovní době.

V pracovní době je telefonování stejné jako hraní her nebo kouření a jiné podobné činnosti. To samozřejmě možné není. To může zaměstnavatel zakázat nebo se s tím vypořádat jiným způsobem.

Jiná věc je telefonování o přestávce, to samozřejmě zaměstnavatel může zakázat jen stěží.

Finanční pokuta by byla podle novely zákoníku práce neoprávněná.