Mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou, ve které se mimo jiné uvádí počátek pracovní doby 18:30 a její konec 6:30, další bod smlouvy obsahuje toto:
"Zaměstnanec se zavazuje přijmout rozvrh práce, odlišný od běžného pracovního rozvrhu, v případě, že to okolnosti vyžadují."
Zaměstnavatel z důvodu zefektivnění výroby ruší noční směny a nabízí nám přechod na směny denní. Chtěl bych se zeptat, jestli mám v případě, že nepodepíši dodatek ke smlouvě upravující pracovní dobu, nárok na odstupné, či nikoliv.  František

ODPOVĚĎ:
Ve Vašem případě je ve smlouvě stanoveno, že budete jako zaměstnanec respektovat změnu pracovní doby. Pokud tedy nebudete souhlasit se změnou pracovní doby, porušujete pracovní smlouvu a nemáte tak nárok na odstupné.