Jsem zaměstnaná u Vězeňské služby jako civilní zaměstnanec. Na jaře letošního roku mi bylo ředitelem věznice sníženo osobní ohodnocení. Protože jsem s tím nesouhlasila a považovala jsem tento postup za nesprávný a odporující Kolektivní smlouvě, obrátila jsem se na právníka. Ten zaslal řediteli věznice dopis na jehož základě ředitel uznal pochybení a osobní ohodnocení mi bylo vráceno a zpětně doplaceno. Služby právníka mě ovšem stály 5 500,- Kč. Proto bych se chtěla zeptat zda bych mohla po věznici požadovat náhradu škody( zmíněných 5 500,- Kč), která mi vznikla kvůli chybnému rozhodnutí ředitele věznice. Děkuji, Teraza

ODPOVĚĎ:
Odpověď je jednoduchá – ano. Ale budete muset počítat s tím, že dobrovolně Vám vyplaceny nebudou a nejspíš Vám nezbude než je vymáhat soudní cestou jako náhradu škody způsobenou nesprávným úředním postupem.