Jak přimět zaměstnavatele (krajský úřad) aby zaměstnancům zvýšil platovou třídu, na kterou mají nárok, dle nového katalogu prací, platného od 1.10.2010? Náplň práce i skutečná vykonávaná práce odpovídá 12. platové třídě, ale úřad ji odmítá zaměstnancům přiznat a ponechává je v 11.
Jak postupovat dále? Lze zaměstnavatele donutit ke zvýšení, na které má zaměstnanec nárok? Děkuji, Draha

ODPOVĚĎ:
Lze buď přestat vykonávat práci, která není obsahem Vaší pracovní smlouvy, dále také změnit zaměstnavatele anebo kontaktovat Inspekci práce, která se podnětem bude muset zabývat.