Proplacení zbylé dovolené z předešlého roku 2017. Naše účetní mi ji v lednu 2018 vyplatila do výplaty za 12/2017 a nyní (01/2018) chce peníze vrátit zpět. Má na to nárok a pokud ano, jak se vyrovná zdanění? Děkuji za odpověď. Jana

ODPOVĚĎ:
Dovolenou z předešlého roku nelze proplatit. Nevyčerpaná dovolená se převádí do dalšího roku. "Proplacení" je možné jen u nevyčerpané dovolené při ukončení pracovního poměru.
Zaměstnavatel by měl opravit mzdy za 12/2017, přeplatky na zdravotním pojištění, sociálním pojištění a dani z příjmů si vyžádá od příslušných institucí a Vy uhradíte vyčíslený přeplatek mzdy.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Proplacení dovolené omylem a vrácení přeplatku zaměstnavateli