3.12.2017 mi skončila podpůrčí doba nemocenské. Měla bych nastoupit do práce, ale ze zdravotních důvodů chci ukončit pracovní poměr dohodou. Zbývá mi však ještě 14 dní dovolené a 35 hodin přesčasů - chtěla jsem si toto vybrat do konce 12/2017 a pak ukončit poměr. Vedoucí mi tvrdí, že nesmím nastoupit 4.12.2017 do práce, jinak nedostanu odstupné.

Prý když skončím dohodou okamžitě, mám nárok na 5-ti násobek měsíčního platu. Je to pravda? Děkuji za odpověď. Barbora.

ODPOVĚĎ:
Podle § 67 zákoníku práce zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné. Při ukončení pracovního poměru z jiných důvodů odstupné nenáleží.
Informace, kterou jste obdržela od vedoucí však může vyplývat z kolektivní smlouvy, kde mohou být obsaženy výhodnější podmínky.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vliv kolektivní smlouvy na vyplacení odstupného při ukončení pracovního poměru dohodou ze zdravotních důvodů