Počet stránek ve webu: 39.116

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

3.12.2017 mi skončila podpůrčí doba nemocenské. Měla bych nastoupit do práce, ale ze zdravotních důvodů chci ukončit pracovní poměr dohodou. Zbývá mi však ještě 14 dní dovolené a 35 hodin přesčasů - chtěla jsem si toto vybrat do konce 12/2017 a pak ukončit poměr. Vedoucí mi tvrdí, že nesmím nastoupit 4.12.2017 do práce, jinak nedostanu odstupné.

Prý když skončím dohodou okamžitě, mám nárok na 5-ti násobek měsíčního platu. Je to pravda? Děkuji za odpověď. Barbora.

ODPOVĚĎ:
Podle § 67 zákoníku práce zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné. Při ukončení pracovního poměru z jiných důvodů odstupné nenáleží.
Informace, kterou jste obdržela od vedoucí však může vyplývat z kolektivní smlouvy, kde mohou být obsaženy výhodnější podmínky.


► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vliv kolektivní smlouvy na vyplacení odstupného při ukončení pracovního poměru dohodou ze zdravotních důvodů