Dobrý den, od 1.3. jsem bez zaměstnání, podal jsem okamžité výpověď z pracovního poměru neboť mi zaměstnavatel nevyplatil mzdu za poslední 3 měsíce. Potřeboval bych vědět, pokud byl výplatní termín 25. v měsíci, tudíž 25.3., kdy bych měl dostat zbývající dlužnou mzdu. Do výpovědi jsem zadal číslo účtu, a peníze mi doposud nepřišly. Chtěl bych vědět, jak mám dál postupovat, abych zbývající mzdu od zaměstnavatele dostal. Děkuji za odpověď, Pavel.

ODPOVĚĎ:
Nárok na mzdu máte po vykonané práci, tedy následující měsíc po vykonané práci, avšak nejpozději v kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém vzniklo zaměstnanci právo na mzdu. Ve Vašem případě v dubnu. Poté se můžete bránit soudně.