V práci nám vykradli zamčenou dílnu. Přišel jsem o hodinky, telefon, platební kartu. Měl by mi zaměstnavatel škodu nahradit? Pavel

ODPOVĚĎ:
Za věci, které zaměstnanec nosí obvykle do práce, kde si je při výkonu svého zaměstnání musí odložit na zaměstnavatelem určené místo za tyto věci zaměstnavatel ručí.

Za běžné věci odpovídá zaměstnavatel do výše 10.000 Kč bez omezení.

V případě, že zaměstnanec přinese do práce nějaké hodnotné věci (např. větší obnos peněz nebo např. šperky), zaměstnavatel mu je uloží na určité místo (např. trezor či nějaká kancelář nadřízeného) a tím za věci přebírá odpovědnost (v případě ztráty je uhradí).
Za věci, které zaměstnanec nosí obvykle do práce a tam si je musí odkládat, převlékat se, tak zaměstnavatel ručí. Pokud jsou to nějaké hodnotnější věci, jako jsou drahé šperky, větší obnos peněz, tak zaměstnavatel může určit nějaké místo, kam se musí uložit, nějaký trezor, a pokud si je tam zaměstnanec uloží a přijde o ně, tak zaměstnavatel za škodu odpovídá. Za ty obvyklé věci odpovídá zaměstnavatel do výše 10 000 bez omezení.