Pracovala jsem v prodejně loveckých potřeb, v prosinci ve dnech 28.12-29.12 2009 proběhla na prodejně inventura, pak se mnou k 31.12.2009 byl ukončen pracovní poměr dohodou.Teď po 4 měsících po mně zaměstnavatel žádá úhradu manka cca 7000,- Kč za dalekohled který při inventuře chyběl. Má na to nárok ikdyž se mnou již byl ukončen pracovní poměr? V době kdy jsem byla zaměstnaná jsem měla podepsanou hmotnou zodpovědnost.

ODPOVĚĎ:
Dohoda o hmotné odpovědnosti zaniká dnem skončení pracovního poměru. V den ukončení pracovního poměru máte nárok na inventarizaci. Pokud o ní nepožádáte, budete odpovídat za ztráty, které byly zjištěny inventarizací i z pozdější inventury, pokud ověřuje skutečnosti za období, ve kterém jste za svěřené hodnoty odpovídala.

Z toho vyplývá, že Vámi zmíněná inventura ověřovala stav zboží za období, ve kterém jste za něj odpovídala, proto má Váš zaměstnavatel nárok na uhrazení manka.