Uzavřel jsem se zaměstnavatelem dohodu o setrvání v organizaci při zvýšení kvalifikace. Zákonem se moje specializační vzdělávání změnilo ze zvyšování na prohlubování kvalifikace. Může po mně vyžadovat zaměstnavatel vynaložené prostředky na již prohlubování kvalifikace, pokud se mnou neuzavřel v čase změny ze zvyšování na prohlubování kvalifikace novou dohodu?

Mám podepsanou pouze původní dohodu týkající se zvyšování kvalifikace - a v době zvyšování kvalifikace jsem žádné náklady nečerpal. Děkuji, Petr

ODPOVĚĎ:
Zákoník práce č. 65/1965 Sb., a stejně tak zákoník práce aktuálně platný tedy č. 262/2006 Sb., zná jak zvyšování, tak prohlubování kvalifikace. Oba pojmy jsou v obou předpisech definovány stejně, takže ve standardních případech k žádné záměně pojmů dojít nemůže.
Pokud i tak trváte na tom, že ve Vašem případě k takové změně došlo, bylo by dotaz nutné specifikovat.