Po dobu 10 let jsem měla na sebe navazující pracovní smlouvy, vždy na 2 roky. To bylo 3x. Potom pouze na rok, také 3x. A teď pouze na půl roku. Pracuji jako vrátná na integrované střední škole technicko ekonomické, je to státní škola. Je to takto možné dělat? Děkuji, Nela

ODPOVĚĎ:
Postup Vašeho zaměstnavatele je přímo v rozporu se zákoníkem práce, neboť můžete mít smlouvu na dobu určitou pouze po dobu nejvýše dvou let u stejného zaměstnavatele. Zákonný postup pro Vás, je písemně oznámit zaměstnavateli před skončením smlouvy na dobu určitou, že trváte na jejím pokračování. Tím se smlouva ze zákona mění na neurčitou.