Má zaměstnanec právo na cestovné, když dojíždí hodně daleko do práce? Radim

ODPOVĚĎ:
Pokud je místo výkonu práce totožné s místem výkonu práce uvedeným v pracovní smlouvě, hradí si náklady na cestování zaměstnanec sám. Pouze pokud bude přeložen, nebo půjde o mimořádnou pracovní cestu mimo obvyklé pracoviště, má nárok na cestovné dle zákoníku práce.