1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Dobrý den, prosím o odpověď, zda v chráněné dílně mohou být zaměstnaní lidé, kteří nemají žádné postižení tedy žádný částečný ani plný invalidní důchod. Děkuji, Iveta

ODPOVĚĎ:
Chráněná pracovní dílna je pracoviště zaměstnavatele, vymezené na základě dohody s úřadem práce a přizpůsobené pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením, kde je v průměrném ročním přepočteném počtu zaměstnáno nejméně 60 % těchto zaměstnanců. Chráněná pracovní dílna musí být provozována po dobu nejméně 2 let ode dne sjednaného v dohodě. Na vytvoření chráněné pracovní dílny poskytuje úřad práce zaměstnavateli příspěvek.

Můžete tedy zaměstnat i osoby bez zdravotního postižení, ale musíte dodržet zákonný poměr, aby se stále jednalo o chráněnou pracovní dílnu. (§ 76 zákona o zaměstnanosti)