Zaměstnavatel mi nabídl přestup na jiné, lépe placené místo. Tento přestup se však neuskutečnil, protože místo nebylo nakonec zřízeno. Můj vedoucí pracovník mě ale řekl, že ho to nezajímá, že má za mě náhradu a od května že na svém místě nebudu pracovat. Mám smlouvu na dobu neurčitou na toto místo, které ale nezanikne. Je možné, aby mě vedoucí nějakým způsobem postihl? Děkuji, Anežka

ODPOVĚĎ:
Nikoliv. Zaměstnavatel Vám musí zajistit návrat na původní pracovní místo. Pokud by docházelo k prokazatelným sankcím za návrat na původní pozici (snížení osobního ohodnocení apod.), jednalo by se o diskriminaci a věc by se musela řešit soudně.