Koncem listopadu mi bylo oznámeno zaměstnavatelem zrušení mé pracovní pozice. Vzhledem k tomu, že v současné době pro mne není k dispozici žádná jiná vhodná pozice 7.12. jsem podepsala výpověď ze strany zaměstnavatele z nadbytečnosti. V průběhu prosince jsem však zjistila že jsem těhotná. Je tedy výpověď platná, i když jsem otěhotněla ještě před jejím podepsáním? Pokud ne, jak mám postupovat? Existuje nějaký oficiální postup jak zrušit již podepsanou výpověď? Děkuji, Miriam

ODPOVĚĎ:
Pokud jste otěhotněla před datem podepsání výpovědi, je výpověď neplatná.
Doložte zaměstnavateli tuto skutečnost lékařským potvrzením a oznamte mu, že výpověď není platná.
Když je Vaše pozice zrušená, buď Vás přeřadí na jiné místo a nebo Vám dá placené volno.
Pokud bude trvat na tom, že výpověď je platná, budete muset podat žalobu na soud na určení neplatnosti výpovědi.