Chtěl bych se zeptat, jak je to s volnem v zaměstnání kvůli svatbě a zda mám nárok na plat. Dan

ODPOVĚĎ:
Zákoník práce říká: pracovní volno se poskytne na 2 dny na vlastní svatbu, z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu, náhrada mzdy přísluší jen za 1 den.

Pracovní volno s náhradou mzdy se poskytne rodiči na 1 den k účasti na svatbě dítěte, potomka (k účasti na obřadu).

Dotazování na tuto věc není časté, protože většinou bývají svatby v sobotu.