Zaměstnavatel nedělá podle mě pravidelné školení BOZP, porušuje tímto zákoník práce? Jak často má být toho školení? A dá se přinutit zaměstnavatele na dodržování těchto pravidel? Marián

ODPOVĚĎ:
Zaměstnavatel je povinen dodržovat bezpečnost a ochranu zdraví zaměstnance při práci neustále. K tomu je povinen po nástupu zaměstnance do práce zajistit školení o právních a ostatních předpisech k zajištění ochrany bezpečnosti a zdraví zaměstnanců při práci, a dále při změně pracovního zařazení nebo druhu práce, při zavedení nové technologie nebo změny výrobních a pracovních prostředků nebo změny technologických anebo pracovních postupů, a v případech, které mají nebo mohou mít podstatný vliv na bezpečnost a ochranu zdraví při práci.
Dodržování těchto pravidel zajišťuje Státní inspekce práce, na kterou se můžete v případě pochybení zaměstnavatele obrátit.