Dne 1.11.2010 byla při odečtu stavu vodoměru ve vodovodní šachtě pracovníkem vodohospodářské společnosti zjištěna havárie spojení potrubí za vodoměrem. Pracovník provádějící odečet uzavřel přívod vody a následně odpojil potrubí v místě úniku. Vodohospodářská společnost požaduje úhradu vodného uniklé vody (odečet dle vodoměru). Lze se odvolat proti plné úhradě,  pokud není zřejmé zavinění z naší strany? Děkuji za odpověď, Zuzana

ODPOVĚĎ:
Pokud se domníváte, že je zavinění ze strany vodohospodářské společnosti, nejlépe vyřešíte celou věc diskuzí s touto firmou. Podejte tedy reklamaci vodného s uvedením Vašich důvodů. Pokud by firma na Vaši reklamaci nepřistoupila, můžete se obrátit s žádostí o rozhodnutí na soud.