Koupili jsme si plynovou karmu, po několika měsících se z ní začalo doutnat a smrděl plyn. Průtokový ohřívač jsme reklamovali úspěšně, plynař si ale vzal za reinstalaci a znovuzapojení plynu 400 Kč. To nám ale prodejna odmítla uhradit. Máme právo na zaplacení této částky prodejcem nebo ne? Vlaďka

ODPOVĚĎ:
Podle Občanského zákoníku odpovídá prodávající kupujícímu za to, že při převzetí zboží je ve shodě s kupní smlouvou – zejména, že je bez vad (tedy v bezvadném stavu).
V případě, že se vady vyskytnou, vzniká kupujícímu nárok na úhradu veškerých nutných nákladů v souvislosti s uplatněním při reklamaci.

Mezi nutné náklady patří zejména náklady přepravy, montáž, demontáž, znalecký posudek. V tomto případě tedy montáž a demontáž zcela určitě pod toto patří.