Dělal jsem instalatérské práce pro jednu instalatérskou firmu, která dělala pro investora rozvody potrubí a na ty rozvody si najala ta firma mě - subdodavatele. Po dokončení díla po týdnu kape voda na sádrokartony a pořád mě nahání, ať to jedu opravit. Tlakovou zkoušku potrubí mám podepsanou od stavbyvedoucího už 2 měsíce zpátky. Co s tím? Mám povinnost jezdit hledat vady? Instalatérská firma a investor mají smlouvu mezi sebou, já mám jen smlouvu o dílo mezi firmou a mnou. Díky Bořek.

ODPOVĚĎ:
Pokud u Vás instalatérská firma uplatnila vady díla, tak máte povinnost tyto vady zhodnotit a reklamaci buď uznat či odmítnout. Kapání samozřejmě nemusí být způsobeno vaší chybou, to je však třeba z vaší strany zhodnotit a podle toho se k reklamaci postavit.