Počet stránek ve webu: 43.166

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V srpnu 2022 jsem koupila pro dceru koně na Slovensku. Stál 6.000 €. Je to mladý kůň vhodný pro sportovní využití. Před týdnem jsme nechali udělat vyšetření veterinářem pro sezonu 2023 a kompletní rentgeny končetin. Rentgeny ukázaly že má cysty v kloubech, tím pádem do sportu využitelný není - může se to zhoršovat, kůň může začít kulhat nebo dostane artrózu.

Mám právo i po takové době (skoro 6 měsíců) koně vrátit zpět původnímu majiteli a mám právo po něm chtít celkovou výši kupní ceny zpět? Kupní smlouvu vám obratem pošlu. Moc děkuji za informaci, Patricie.

 

ODPOVĚĎ:
Zde záleží, zda toto onemocnění zde již mohlo být v době uzavření smlouvy či nikoliv. Po dobu 6 měsíců od uzavření smlouvy se má za to, že se uplatněná vada zde byla již v době koupě.
V případě, že by se tedy prokázalo, že zde onemocnění bylo již v době zakoupení koně, měla byste právo od smlouvy odstoupit, koně vrátit původnímu vlastníkovi a požadovat vrácení celé zaplacené částky.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.