Kamarád před 3 měsíci (05/2019) prodal osobní automobil (rok výroby 1998) za 50.000 Kč. Nyní se ozval kupující, že mu přestal fungovat posilovač řízení a požaduje po prodávajícím uhradit náklady na opravu (cca 6.000 Kč). V opačném případě hrozí kupující odstoupením od smlouvy. Kupující argumentuje skrytou vadou. Kamarád se mi zaručil, že v době prodeje žádná taková vada neexistovala. Má kupující právo požadovat i po 3 měsících od koupě nějakou kompenzaci? Případně může odstoupit od smlouvy? Děkuji, Kamil.

ODPOVĚĎ:

Jak je uvedeno v přiložené smlouvě, kupující zde prohlašuje, že "se podrobně a pečlivě seznámil se stavem vozidla" a "že si je vědom toho, že kupuje věc již užívanou". Lze tedy argumentovat tímto. Současně dle smlouvy nebyla poskytnuta žádná záruka.