24.1.2019 jsem vydražil automobil VW Golf r. v. 2004. V podkladech k dražbě bylo uvedeno, že má najeto pouze cca. 233.000 km. Předpokládal jsem, že vozidlo bude prověřené a nebude s ním žádný problém. Nyní jsem se rozhodl vozidlo prodat a jeden z potenciálních kupců mě osočil, že jsem vozidlo nechal "stočit" a že na mě, dřív nebo později, někdo podá trestní oznámení. Jak se mohu v této situaci bránit? Děkuji, Ladislav.

ODPOVĚĎ:
V případě nabytí vlastnického práva dražbou získáváte věc v tom stavu, v jakém je. Postih by Vám mohl hrozit, pokud byste vozidlo vědomě prodával jako vozidlo s nižším množstvím najetých km (stočených), ačkoliv byste věděl, že skutečný počet najetých km je vyšší.