Stále reklamuji plastová okna, která netěsní, i když je firma už několikrát opravovala. Mohu je nechat vybourat a objednat si okna jinde? Kamila

ODPOVĚĎ:
Skutečnost řeší občanský zákoník. Jedná se o zhotovení díla na zakázku. U vad se rozlišuje vada odstranitelná a neodstranitelná. Ovšem vada, která je odstranitelná a stává se opakovaně, se stává vadou neodstranitelnou.

Pak máte nárok na to, abyste od smlouvy odstoupila, aby následně firma okna demontovala, odvezla  a následně vrátila peníze.

K tomu je jen jediné doporučení. Pohlídat si lhůtu pro reklamace, záruční dobu apod. Věc tedy řešte bezodkladně.